Nasi Podopieczni

Dzień dobry
Urodziłam się 12 lat temu w Opolu. Ważyłam 4500g i 63 cm. Poród był podobno naturalny ale z opowieści rodziców wiem,że poród był bardzo ciężki,utknęłam w kanale rodnym, ratowano moją mamę, a mi nie dawano już szans. Mimo to żyję, ale od urodzenia walczę z okołoporodowym uszkodzeniem splotu ramiennego prawej ręki. Moja rączka po porodzie tak jakby wisiała bezwładnie, była sina, dłoń szpatowata, nie ruszałam paluszkami, przykurcz w nadgarstku. 
Od siódmego dnia mojego życia rozpoczęłam intensywną codzienną 2-3 krotną prywatną rehabilitację pod okiem Pani dr J. Dobkowicz i dr M. Cieśli. Miałam zaplanowaną operację w Klinice we Wrocławiu. Tydzień przed operacją wraz z rodzicami zostaliśmy zaproszeni do Fundacji na konsultacje z Panem prof. Gilbertem, który zadecydował, że operowana będę osobiście przez niego we Francji. 
Po operacji 12 tygodni byłam w gipsie od pasa w górę wraz z prawą ręką. Potem byłam wielokrotnie ostrzykiwana botuliną, nastąpiła nieznaczna poprawa. Z niepełnosprawnością będę zmagać się do końca życia. Moja rączka jest krótsza, paluszki nie są sprawne. Uczę moją lewą rączkę wszystkich czynności, które wykonywałabym prawą ręką, pisanie, czesanie, jedzenie, ubieranie ale nie jest to łatwe. Staram się być samodzielna w codziennych czynnościach.
Moją wielką pasją od małego jest taniec, jazz, balet, jazda figurowa na lodzie i akrobatyka. Od prawie 5 lat czynnie uprawiam łyżwiarstwo. Mam to szczęście, że trafiłam do Klubu MKS Axel Toruń pod opiekę trenerów Doroty i Mariusza Siudek, naszych olimpijczyków. Jako niepełnosprawną dziewczynkę nie chciano mnie w opolskich klubach łyżwiarskich, mimo to mieszkam i trenuję w Opolu. 
Dzięki moim rodzicom trenowana jestem indywidualnie przez Panią Barbarę Czakon, świetnego trenera (pierwsza kobieta która trafiła do rewii na lodzie z Polski), trenowała w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie".


 

Moje osiągnięcia łyżwiarskie:
Podsumowaniem sezonu 2015/12016 było moje zakwalifikowanie się do 30 solistek w Mistrzostwach Polski 2016 (solistki Advanced Novice I), parę dni później wywalczyłam trzecie miejsce i brązowy medal, a przede wszystkim potwierdziłam klase Novice.

Moje osiągnięcia akrobatyczne i taneczne:
- Mistrz Polski - złoto kat. solo pom pom Juniorki 2015;
- MWF - XII. European Majorette-sport Championship - BRNO/CZ, 20-23.08.2015. solo pom-pom junior - 15th place (87.85) POL Dobrzeń Wielki 2, Elite Stars;
- V miejsce w kategorii solo pom pom wywalczone na Grand Prix European w Algyo 2015;
- II miejsce w bitwach jazzowych na II Opolskim Festiwalu Tańca.

Wiem, że całe życie muszę być rehabilitowana żeby utrzymać prawidłową postawę i wiem, że sport mi w tym pomoże. Chcę przełamywać bariery, pokazać, że takie osoby jak ja też mogą osiągnąć swój mały - wielki sukces. Moim marzeniem jest wystartować na Olimpiadzie.
Bardzo proszę o wsparcie.

Kamila Chamielec